Skip Navigation LinksPhoto-Gallery

Photo Gallery

 

​​​Page Content for photo gallery

Doğu Akdeniz Üniversditesi (DAÜ) İletişim Fakültesi doktora öğrencisi ve DAÜ Bilgi İşlem Merkezi'nde Sistem ve Network uzmanı olarak çalışan Khader Kaseem küresel bir bilişim teknolojileri eğitim programı olan Cisco Networking Akademisi tarafından düzenlenen NETRIDERS 2015 Yılı CCENT Yarışmasını kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye, Doğu Akdeniz ve Kuzey Afrika'dan yüzlerce öğrencinin katıldığı yarışma finalinde 65 kişi arasında yer alma başarısını gösteren DAÜ öğrencisi Kaseem, yarışma sonunda DAÜ'ye birincilikte döndü.

 

Netriders Cisco tarafından her yer yıl küresel olarak gerçekleştirilen ve akademi öğrencilerinin 3 farklı alanda (CCNA, CCENT ve IT Essentials) katıldığı bir yarışma olan CCENT yarışmasında öğrencilerin öğrenmiş oldukları Networking ve IT kabiliyetleri online olarak test edilerek Packet Tracer uygulamaları ile simülasyon çözmeleri istenmektedir. CNA alanında birinci gelen katılımcı dünyanın diğer 8 bölgesinden katılımcılarla beraber Silikon Vadisi Cisco Kampüsünde 15 gün eğitilirler. CCNA CCENT ve IT Essential yarışmasını kazanan öğrencilere ise ücretsiz sınavlara girme hakkı tanınmaktadır.

 

 

 

​EMU is among the Best Universities of the World

Eastern Mediterranean University was ranked within the best 5% universities among 25,000 world universities in 2014 Webometrics Rankings of World Universities . The university was also ranked 440th among 5,500 universities located within the EU countries. Additionally, in 2014 URAP evaluations​​

 aaa

 

 


Heading

Content goes here!

Heading

Content goes here!

Heading

Content goes here!

Panel title

Panel Content.
Oh snap! Change a few things up and try submitting again.


"Button" Download PDF

EMU Websites